מן העיתונות

המשפיעים בפלילים: עורכי דין מאזור ירושלים

חרדים מול חילונים ולהיפך, יהודים מול ערבים ולהיפך, תיקים פוליטיים כבדים וענייני שחיתות חמורים – כל אלה מגיעים אל אולמות בתי המשפט בבירה חדשות לבקרים. כתבי חדשות10 בחרו את הבולטים: המרתוניסט וחובב השירה, היועץ המשפטי שחצה את הקווים וכותב “ארנבוני גגות”. על הגג, עם זאת, יש מקום רק לשניים.

לחצ/י לקריאת הכתבה

בקשת המשטרה: “להתייצב בפני השופט המדהים”

בבקשה רשמית שהגישה המשטרה לבית המשפט השלום בבירה, בעניין שחרור חשודה ממעצר, הודפס הניסוח: “עליה להתייצב בפני כבוד השופט המדהים יצחק שמעוני”. לא ברור מי אחראי למעשה.

לחצ/י לקריאת הכתבה

לעו”ד ארז בר-צבי לא הייתה סבלנות

איש הסניגוריה הציבורית רצה שגם הרכב בבית המשפט המחוזי בירושלים וגם הרכב בבית המשפט העליון יפסיקו הכל וישמעו אותו. בשני בתי המשפט הוא התבקש להואיל…

לחצ/י לקריאת הכתבה

הסניגורים של דניאל מעוז רק עושים את מלאכתם

מאז תחילת שלב ההוכחות במשפטו של הנאשם ברצח הוריו, מותקפים שני הסניגורים הציבוריים. ביום שבו יושתק קולו של סניגור, אפשר יהיה לכבות את האור בהיכלי המשפט.

לחצ/י לקריאת הכתבה

אישום: הנקמה השתבשה והביאה למותה של אורית

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה כתב אישום נגד הנאשמים במותה של אורית לונדון. על פי החשד, זוג מעורב שהסתכסך עם זוג מעורב אחר שגר באותו בניין תכנן לשרוף את דירתו. אך הנקמה השתבשה והשריפה התפשטה לדירה הסמוכה – והביאה למותה של אורית

לחצ/י לקריאת הכתבה

אורית מתה מסכסוך שלא קשור אליה

הותר לפרסום: אורית לונדון, שנהרגה בשריפה בפסגת זאב, נפלה קורבן להצתה שנגרמה בגלל סכסוך אלים שבו היו מעורבים שכניה וזוג נוסף.

לחצ/י לקריאת הכתבה

פעולת תגמול על הצתת מבנה במאחז?

הוארך מעצרם של ארבעת הנערים המואשמים בהצתת ספות “בזולה” של ערבים. ארגון חוננו : “האם הושקעו משאבים דומים גם בפענוח הצתת המאחז בידי ערבים, אשר הובילה לארוע?”

לחצ/י לקריאת הכתבה

הציתו דירה והרגו את השכנה שממעל

שלושה חשודים בהם צעירה ובן זוגה ממזרח ירושלים, נעצרו בידי המשטרה בחשד כי הציתו בירושלים בסוף שבוע שעבר דירת צעירה אחרת איתם הם מסוכסכים וגרמו למותה של אורית לונדון, שהתגוררה בדירה מעל ונחנקה משאיפת העשן. סנגור הצעירה טוען כי החשודים ביקשו רק לגרום לחבלה ונזק בדירה וכי הם בדקו היטב שאין איש בדירה אליה פרצו. “הם לא ידעו שיש בבניין אדם נוסף” אומר הפרקליט.

לחצ/י לקריאת הכתבה

“ראינו פורנו בעירום ושיחקנו פלייסטיישן”: העדויות נגד הפדופיל

לידי וואלה חדשות הגיעו קטעים מחקירותיהם של הילדים שנפלו קורבנות למנחם ביטון, שהואשם בשבוע שעבר בביצוע מאות מעשי סדום. הילדים מספרים על שיטה קבועה: “הוא הבטיח לי אייפוד ואז השתכנעתי”.

לחצ/י לקריאת הכתבה

“חסכתי כל החיים, ונותרתי נכה וללא כלום”

כל חסכונותיה של שמחה אגראק, 79, נשדדו ממנה באלימות לפני שמונה חודשים, ועדיין לא נתפסו הגנבים שתכננו היטב את השוד האכזרי. בנותיה זועמות: “עבדה קשה כל החיים ועכשיו היא הגיעה עד פת לחם. המשטרה צריכה יותר מאמץ”. שמחה סיפרה ברעד: “כל יום אני מפחדת שהם באים”

לחצ/י לקריאת הכתבה

“עמדתי מול הדירה הנשרפת וידעתי שאשלם”

הנערות היהודיות שניהלו מערכות יחסים עם גברים ערבים, הנקמה על רקע של פגיעה בכבוד המשפחה, שהסתיימה בהצתה, הצעירה שלא היה לה קשר לסכסוך ונהרגה בשריפה והמכתב שכתבה החשודה לבן זוגה של ההרוגה. עדויות מחדר החקירות על השריפה הטראגית בפסגת זאב

לחצ/י לקריאת הכתבה

נשרפה למוות

שלושה חשודים נעצרו בחשד להצתת הדירה בפסגת זאב, שבה נספתה אורית לונדון ז”ל. על פי החשד, השלושה הציתו את הדירה בעקבות סכסוך שהיה להם עם בני זוג מהבניין. אורית ז”ל שהתה בקומה השלישית ונחנקה משאיפת העשן. בני משפחתה: “זה רצח לכל דבר”

לחצ/י לקריאת הכתבה

לקחו מסמכים מתאי בניגוד לחוק

דניאל מעוז, הנאשם ברצח הוריו, טוען כי המשטרה עיינה שלא כחוק במסמכים שנמצאו בתא שלו ופגעו בחיסיון עו”ד-לקוח – כך עולה ממכתב שכתבו עורכי דינו לבכירים בשב”ס ובמשטרה.

לחצ/י לקריאת הכתבה

הווטרינר שהותקף משחזר: “צעקו לי רוצח, התנפלו עליי ושברו לי את היד”

הווטרינר שנפצע על רקע עיסוקו בפיקוח על ניסויים בבעלי חיים שחזר בשיחה עם ynet את האימה בשעת לילה: “קראו לי לטפל בכלב קשור ופצוע. כשיצאתי מהרכב זרקו לי אבן על הפנים”. על עיסוקו: “אני מפקח על ניסויים בבעלי חיים ותפקידי לצמצם את סבלם”

לחצ/י לקריאת הכתבה

סם אונס בפאב ירושלמי: שלוש מתלוננות נגד ברמן

המשטרה חושדת כי ברמן בפאב ירושלמי שערבב סם אונס באלכוהול שהגיש לשתי צעירות אנס אותן אחר כך. אחת מהן, בת 14, אף נכנסה להיריון. החשוד טוען כי הכל היה בהסכמה

לחצ/י לקריאת הכתבה

הותר לפרסום: אלעד ורון הוא איש חיי הלילה החשוד באונס תחת יחסי מרות

יומיים לאחר הפרסום בחדשות10, התיר בית המשפט לפרסם כי ורון, איש חיי לילה מוכר המחזיק בבעלותו ברים ובתי קפה ברחבי הבירה, הוא החשוד באונס תוך ניצול יחסי מרות של שתיים מעובדותיו. לפני שנה התמודד על תפקיד במועצת העיר. הוא מכחיש את המעשים וטוען כי מדובר בניסיון של הנשים לסחוט ממנו כסף.

לחצ/י לקריאת הכתבה

איש הכספים בחפציבה הודה בסיוע לגניבה

זאת במסגרת הסדר טיעון. עדיה בן משה עוד הודה בעבירות של רישום כוזב במסמכי תאגיד ובעבירה על חוק ניירות ערך. הרשעתו תידון בחודש הבא בביהמ”ש המחוזי ירושלים.

לחצ/י לקריאת הכתבה

פרט המידע שישנה את מהלך המשפט של דניאל מעוז?

זמן קצר לפני הכרעת הדין במשפטו של הצעיר שנאשם ברצח הוריו, חשפה ההגנה כי אחיו התאום שירת ביחידה שחקרה את התיק. “למה עכשיו?”, תהו השופטים והעניקו ארכה לבירור העניין.

לחצ/י לקריאת הכתבה

הכרעת-הדין בעניינו של דניאל מעוז תעוכב

פרשת הרצח של בני-הזוג נוח ונורית מעוז: בעקבות הגילוי כי אחיו של דניאל, ניר, שירת ביחידה המשטרתית שחקרה את הפרשה בזמן האירוע, לפני כשנה וחצי הוחלט לעכב את הכרת הדין. עו”ד בר-צבי: “השאלה שצרכה להשאל היא ‘מדוע הדבר הזה לא נחשף על-ידי הפרקליטות?'”.

לחצ/י לקריאת הכתבה

דניאל מעוז טען: “פתק איומים הוכנס לתא שלי”

הנאשם ברצח הוריו סיפר כי העביר לחוקריו פתק ובו נאצות שעשויות להוביל לזיכויו. השופט ביקר את טענות ההגנה ושאל אם מדובר בגירסה חמישית לאירועים. פרקליטו: “קל לספר שדניאל מעוז שיקר והתפתל, אבל הוא היה יכול גם לשתוק. האם זה מוכיח מעבר לספק סביר? אנחנו סבורים שלא”.

לחצ/י לקריאת הכתבה

פרקליטיו של דניאל מעוז: “הוא היה בשירותים בזמן הרצח”

סניגוריו של החשוד ברצח הוריו, הגישו היום לבית המשפט המחוזי את תגובתם לכתב האישום. מעוז טוען שאחרי שהשתחרר מהפחד, התעמת עם הרוצח.

לחצ/י לקריאת הכתבה

עונשו של רוצח שני הוריו: שני מאסרי עולם מצטברים

ביהמ”ש המחוזי הרשיע את דניאל מעוז ברצח אביו ואמו: “זעקה הארץ וזעקו השמיים – דם זוג הורים נשפך סתם כך באכזריות שאין דומה לה על ידי בנם”. מעוז בבית המשפט: “זה לא אני, הרוצח נמצא באולם”.

לחצ/י לקריאת הכתבה

משחק ברידג’ לזכר הזוג מעוז

מעסיקו של האב נח ז”ל החליט לפתוח במסורת חדשה להנצחת זכר הנרצחים. “אנחנו מצפים שיגיעו שחקנים מכל רחבי הארץ”, אמר. וגם: סנגור חדש לבן המואשם ברצח.

לחצ/י לקריאת הכתבה

ברמן בבר ירושלמי מוכר חשוד באינוס שלוש קטינות

צעיר העובד כברמן בבר מוכר במרכז ירושלים נעצר בחשד לאינוס שלוש קטינות באמצעות סם אונס. אחת מהן, בת 14, אף הרתה כתוצאה מהאינוס לכאורה. הברמן טוען כי לא ידע שמדובר קטינות.

לחצ/י לקריאת הכתבה

“אמא ואבא בתוך דם”. צפו במעוז משחזר ומשקר

אלמוני בבגדים שחורים, גדול וחזק – זהו האיש שרצח את נורית ונח מעוז, על פי גרסתו השלישית של בנם דניאל שהורשע במעשה בסופו של דבר. מול השוטרים בבית ילדותו בירושלים, תיאר הרוצח כיצד “נאבק בפורץ” ומדוע ניקה ביסודיות את הדירה.

לחצ/י לקריאת הכתבה

“איים על איש המנהל” בהרס ונעצר

לבית משפט השלום בי-ם יובא היום (ב’) נער מבנימין החשוד כי אמר לפקח המנהל האזרחי במהלך הרס מבנים “כפי שאתה הורס יהרסו לך”.

לחצ/י לקריאת הכתבה

ביהמ”ש קיבל את הערר – ותלמיד הישיבה שוחרר

בן 14 שנעצר הבוקר בישיבתו בחשד שאיים על ערבים, שוחרר למעצר בית לאחר שבית המשפט סירב להאריך את מעצרו.

לחצ/י לקריאת הכתבה

ביתה הוצת, השכנה נספתה: “ניסיתי להציל אותה”

ה’, שכנתה של אורית לונדון שמתה משאיפת עשן בשריפה בירושלים, עוד הספיקה לראות את שלושת החשודים בהצתת דירתה נמלטים: “כשהגעתי ראיתי שכל הבניין בוער”, שחזרה ה’. על החשודים שעמם הייתה מסוכסכת אמרה: “היה איום לשריפה, לא תיארתי לעצמי בכלל שזה יגיע למצב של רצח”.

לחצ/י לקריאת הכתבה

קנס גדול לבעלי האומן: לא אכף עישון

בית המשפט המחוזי דחה את ערעורו של אחד מבעלי האומן 17 הלל פרקש, על קנסות שקיבל בגלל שלא מנע מלקוחותיו לעשן במועדון, והגדיל את הקנס ל-15 אלף שקלים. פרקש לא מוותר: “אערער לעליון”.

לחצ/י לקריאת הכתבה

לאחר שהשתתף ברצח ערבי וישב בכלא, הטרוריסט היהודי מתפכח

נחמיה משבאום היה חלק מהדור הקודם של נערי הגבעות – העריץ את כהנא, התפרע בהפגנות שמאל, הקים מחתרת יהודית של נערים ואפילו לקח חלק ברמח סוחר ערבי כנקמה על רצח מורו ורבו. עכשיו, אחרי 20 שנה של שיקום ושתיקה, הוא מדבר בפעם הראשונה על מה שעשה (וגם על איך אפשר לדעתו להרגיע את הדור הבא).

לחצ/י לקריאת הכתבה

הציתו את בית השכנים וגרמו למותה של דיירת אחרת

עורך דין ארז בר צבי סיים את לימודיו לתואר ראשון במשפטים בפקולטה ולאחר שנת ההתמחות החל לעבוד בסנגוריה הציבורית. ביום עמוס במיוחד, בו שימש תורן מעצרים והגן על חשודים שאותם פגש רק יום קודם לכן, הוא הסכים לפנות מספר דקות בין דיון לדיון ולדבר על חוויותיו כסטודנט בפקולטה.

לחצ/י לקריאת הכתבה

פורנו דברים שלמדתי בשנה א

לידי וואלה חדשות הגיעו קטעים מחקירותיהם של הילדים שנפלו קורבנות למנחם ביטון, שהואשם בשבוע שעבר בביצוע מאות מעשי סדום. הילדים מספרים על שיטה קבועה: “הוא הבטיח לי אייפוד ואז השתכנעתי”.

לחצ/י לקריאת הכתבה

השריפה בירושלים בה נהרגה אורית לונדון הוצתה במזיד

הותר לפרסום: שני תושבי מזרח ירושלים ובת זוגו של אחד מהם חשודים כי הציתו את הדירה של שכניה של לונדון בירושלים. גיסתה של אורית בגלצ: “מוות כל כך מיותר”. האזינו בכתבה שבקישור.

לחצ/י לקריאת הכתבה

חשד: הציתו דוכן קפה בכפר בתגובה להצתה במאחז

מעצרם של ארבעה נערים מאזור בנימין וערד הוארך עד ליום ד’. הם חשודים בהצתת דוכן קפה ערבי יום לאחר הצתת מבנה במאחז סמוך לבית אל.

לחצ/י לקריאת הכתבה

הוארך מעצר החשודים בהצתה

הוארך מעצר החשודים בהצתת דוכן קפה בכפר דורא אל קרע בתגובה להצתת מאחז מעלה הארבעה. בדיון סירב נציג המשטרה להציג תמונות מזירת האירוע בטענה כי הדבר ישבש את החקירה, בעוד שהתמונות הופצו בבוקר בידי דובר מחוז ש”י.

לחצ/י לקריאת הכתבה

יצירת קשר

כתובת משרדנו: רחוב שמאי 15, ירושלים מיקוד 9463121

ניווט waze במובייל בלבד

כל הזכויות שמורות 2015 ארז בר-צבי | עיצוב ותכנות סטודיו שדה – Copyright 2015 Erez Bar-zvi | All Rights Reserved | Designed By Studio Sade – www.StudioSade.Com